Přeskočit na obsah

Účetnictví, které šetří Váš čas?

Hledáte účetnictví, které šetří Váš čas?Od toho jsme tady my. Oblast naší působnosti je především Ostrava, ale i zbytek republiky. Naše služby poskytujeme nejen fyzickým a právnickým osobám, ale i rozpočtovým, příspěvkovým a neziskovým organizacím. Naše služby se zaměřují na vedení daňové evidence, účetnictví, zpracovávání mezd, přiznání k dani pro fyzické osoby. Zaměřujeme se na malé, střední a velké firmy. Svým zákazníkům nabízíme individuální přístup k jejich požadavkům a potřebám.… Číst dále »Účetnictví, které šetří Váš čas?

Jak na zdanění kryptoměn?

Na základě spolupráce, tuzemské i mezinárodní, v oblasti daní probíhá výměna informací, a to například s orgány, které dohlíží na regulaci v boji proti praní špinavých peněz, či se zahraničními daňovými správami, které během své činnosti detekují subjekty, kterým přichází příjmy v souvislosti s kryptoměnami, přičemž se zároveň jedná o rezidenty České republiky. Předmětem zájmu jsou i kryptosměnárny, kryptoburzy, subjekty provozující těžbu kryptoměn, a taktéž poskytovatelé vybraných typů služeb, které se na kryptoměny specificky vážou. Informace GFŘ je… Číst dále »Jak na zdanění kryptoměn?

Jak je to s plátcovstvím DPH?

Důvody k registraci plátce DPH Překročení obratu 1 mil. v posledních 12. měsících Plátce DPH z jiných důvodů Dobrovolná registrace Registrace jako identifikovaná osoba (předchozí článek) Překročení limitu V případě, že překročíte limit 1 milionu v posledních 12. měsících, musíte se registrovat jako plátce DPH. Musíte se zaregistrovat do 15 dnů po skončení měsíce, ve kterém jste překročili zákonem stanovený obrat, nebo jste se stali plátcem DPH z jiného důvodu. Kdy se vás… Číst dále »Jak je to s plátcovstvím DPH?

Kdy se stát identifikovanou osobou?

Identifikovanou osobou se musí podnikatel, nebo firma, stát v momentě, když: Pořizuje zboží z jiného členského státu Přijme službu z jiného členského státu Poskytne službu do jiného členského státu Příklady společností: Využívání reklamy Google Příjem z bannerů AdSense Převoz osob pomocí (Uber,Bolt, atd.) Taxikáři, dostávající provize od Uber,Bolt Reklamy na sociálních sítích Provize ze sociálních sítí Jak je to s limitem pro nákup zboží z EU? V případě, že nakupujete… Číst dále »Kdy se stát identifikovanou osobou?

Zvýšení limitu pro registraci DPH a využívání paušální daně na 2 000 000 Kč a související novinky.

Zvýšení limitu pro registraci plátce na 2 000 000 Kč Vláda navrhuje zvýšení limitu pro povinnou registraci plátce ze současného 1 000 000 Kč na 2 000 000 Kč za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců. Tato změna by měla vyjít v platnost od 1. 1. 2023. Zároveň novela umožní stávajícím plátcům s obratem pod 2 000 000 Kč zrušit registraci. Co se týče ostatních podmínek pro zrušení registrace plátce na žádost zůstávají stejné. Kromě obratu pod 2 000 000 Kč za 12 měsíců musí plátce ještě splnit podmínku uplynutí jednoho roku ode dne, kdy se stal plátcem. Dle přechodných… Číst dále »Zvýšení limitu pro registraci DPH a využívání paušální daně na 2 000 000 Kč a související novinky.

Optimalizace daní

Jsme specialisté na optimalizaci daní a daňové zákony. Termín daňová optimalizace se používá na využití legálních prostředků pro snížení daní. Zahrnuje kroky od využití daňových slev, tvorbu rezerv a opravných položek až po zakládání „offshore“ společností.

Daně už vyřídíte online, schválili poslanci. Mění termín i sankce

Daně už vyřídíte stejně snadno jako v internetovém bankovnictví. Na přiznání dostanete víc času, vrácení přeplatku se můžete dočkat i dřív než doteď. Slibuje to novela, kterou schválili poslanci. V Česku začne fungovat „online finanční úřad“. I běžným lidem umožní vyřídit daňové povinnosti jednoduše přes internet. „Nový portál pro komunikaci s finanční správou by měl být podobný elektronickému bankovnictví,“ popisuje ministryně financí Alena Schillerová. Novelu daňového řádu, kterou ministerstvo připravilo po mnoha letech… Číst dále »Daně už vyřídíte online, schválili poslanci. Mění termín i sankce

Daně 2020: Na co si dát pozor a kolik vám zůstane čistého

Nový daňový balíček většinou znamená čerstvý průvan v naší peněžence. I změny daní v roce 2020 nejsou v tomto směru výjimkou. Na druhou stranu byly letos zvýšeny i některé státní dávky. V mzdové kalkulačce si spočítejte, kolik budete mít letos čistého a přečtěte si, jaké jsou další změny daní v roce 2020. Čistý příjem Pro většinu lidí jsou nejvíce vidět daně, které nám stát strhne přímo z naší výplaty. Jedná se o daň z příjmu, která činí 15 % z takzvané… Číst dále »Daně 2020: Na co si dát pozor a kolik vám zůstane čistého

Jak na kryptoměny a daně v České republice

Investice do bitcoinu a dalších kryptoměn jsou pro mnoho lidí lákavé kvůli vidině ohromujících výnosů. I na takové zisky se váže daňová povinnost. Kryptoměny jsou považovány ze strany státních orgánů za nehmotný movitý majetek. Česká národní banka se vyjádřila, že nejsou peněžní prostředky a že nákup a prodej kryptoměn nepředstavuje žádnou platební službu, elektronické peníze, ani cizí měnu. Kryptoměny nemají ani povahu cenného papíru. Proto příjmy z prodeje kryptoměn nemůžou být… Číst dále »Jak na kryptoměny a daně v České republice

Děkujeme vám za rok 2019

Dobrý den, děkujeme vám naším klientům ale také novým kteří zavítaly na naší stránku a zřejmě hledají účetní firmu… Chtěli bychom vám ukázat lehké ohlédnutí za rokem 2019. Děkujeme za růst spokojených klientů a stále vás přibývá za to jsme velice rádi že v nás vkládáte důvěru. Rok 2019 a co nám dal ✅Založení Facebook stránky✅200 fanoušků✅Rozjezd Instagramu✅Nový web s budoucí možností vést účetnictví on-line✅Přestěhování a výstavba vlastní kanceláře✅Vlastní archiv… Číst dále »Děkujeme vám za rok 2019